LED PANELY

vymenacz

LED panely dodají modernímu interiéru osobitý vzhled. V naší nabídce najdete nejoblíbenější typy ledkových panelů. Prodávané produkty se pyšní spolehlivostí nad 99 % a mají záruku až 5 let. U nás na nic nečekáte. Pokud máme zboží skladem, okamžitě jej vyexpedujeme a promptně doručíme.

#ShowMore#

LED panely patří mezi nejprodávanější svítidla

LED světelné panely jsou běžnou součástí osvětlení kanceláří, velkých obchodních center a prodejen. Nenechte se ale zmást. Stylové LED panely na strop skvěle doplní i moderní interiér vaší domácnosti. Dokážou plnohodnotně nahradit tradiční stropní osvětlení.

 

Co si přesně představit pod pojmem světelný panel na strop?

LED stropní panel je ploché svítidlo. Lze jej nainstalovat na zeď, do podhledů a na stěnu. Nejčastěji se instalují jako podhledová svítidla, která se umístí do sádrokartonu nebo do zdi. Další možností instalace je zavěšení stropního LED panelu. Tato instalace vyžaduje doplňkové příslušenství, které si u nás můžete také objednat. Světelné LED panely vyzařují rovnoměrné a příjemné světlo, které v místnosti dokáže navodit výjimečnou atmosféru.

Jak vybrat světelný LED panel?

Vybírat můžete z mnoha různých tvarů, velikostí a výkonných variant. Otázkou je, zda chcete jen nahradit zářivkové osvětlení, nebo se jedná o novou instalaci světelného LED panelu na zeď. Pro tyto varianty platí jiná pravidla výběru. Níže najdete přehlednou tabulku, která vám pomůže zvolit optimální náhradu za tradiční zářivková svítidla.

Jak vybrat náhradu za zářivku?

Typ zářivky

Osvětlení LED panel

3 x 60 cm

300 x 600 mm 30 W

4 x 60 cm

600 x 600 mm 36 W

2 x 120 cm

300 x 1200 mm 40 W

4 x 120 cm

600 x 1200 mm 72 W

Náhradou klasických zářivek s plynovou náplní můžete ušetřit až 50 % elektrické energie.

LED svítidla poskytují nejen výraznou energetickou úsporu, ale také vyšší uživatelský komfort.

 

Jak vybrat LED panel (stropní)?

LED panely (stropní) jsou určeny pro osvětlení vnitřních prostor. Při výběru je velmi důležité představit si konkrétní místnost, do které chcete svítidlo umístit. Světlo v místnosti by nemělo mít jen estetickou funkci. Mělo by hlavně plnit svůj účel. Každá místnost vyžaduje jinou intenzitu světla. V obývacím pokoji se chceme nejčastěji bavit a relaxovat. Pro tyto účely nám stačí intimní (často stmívatelné) světlo. Naopak do kuchyně nebo koupelny je nutné zvolit osvětlení s větší intenzitou a jiným zabarvením.

Obecně se při výběru svítidel musíte zaměřit na následující parametry:

 1. Technické a estetické parametry

 2. Způsob montáže

 3. Účel svítidla

 4. Typ a velikost místnosti

Jednotlivé typy LED panelů rozlišujeme podle způsobu jejich instalace

 • LED panely podhledové mají ze všech dostupných modelů nejjednodušší instalaci, protože pro montáž nepotřebujete žádné doplňkové příslušenství. Nejčastěji se využívají do kancelářských prostor jako náhrada za zářivky. Jsou ale velmi oblíbené také v běžných domácnostech. Lze je použít do všech místností. Mají standardizované rozměry, aby mohly být usazené do kazetových stropů.

 • Vestavné LED panely se instalují do montážních otvorů, ve kterých jsou uchyceny pružinkami. Vestavný neboli zápustný LED panel se umísťuje nejčastěji do sádrokartonu. Pružinky jsou součástí balení. Díky nim panel prakticky splývá se stropem v jedné rovině. Dodávají se v různých velikostech a tvarech (kruhový, čtvercový, obdélníkový).

 • LED panely přisazené ke stropu prostřednictvím kovového (hliníkového) rámečku jsou další oblíbenou variantou. Přisazený LED panel lze nainstalovat také na zeď. Rámeček připevníte ke stropu a panel do něj následně jen zasunete. Vytvoříte tak moderní designové svítidlo. Rámeček je součástí svítidla. Není nutné jej objednávat zvlášť.

Vyberte si z našeho e-shopu stylový LED panel. Světlo, které zaručeně upoutá pozornost vašich hostů.

Všechna svítidla z naší nabídky prodáváme se slevou.

 

Specifika výběru osvětlení do koupelny

Do koupelny vybírejte osvětlení s vyšším IP. IP je anglická zkratka pro “Ingress Protection”, což v českém překladu vyjadřuje ochranu proti prachu a vlhku. Vždy si na štítku přečtete dvě číslice. První vyjadřuje stupeň ochrany proti pevným částicím a prachu, druhá proti vlhkosti a vodě.

 

Příklady z praxe:

Nejnižší IP má hodnotu 00. Svítidlo je bez ochrany proti dotyku a vniknutí cizích částic i vody. Pro srovnání běžná stropní svítidla mají IP minimálně 23, to znamená, že se jich lze bezpečně dotknout prstem a jsou chráněny před vnikem částic větších než 12,5 mm. Co se týče odolnosti proti vlhkosti, mají ochranu proti dešti dopadajícím pod úhlem 60° od svislice.

Nejvyšší ochranu má osvětlení s označením IP 68. Lze se jej dotknout jakoukoliv pomůckou a jsou prachotěsné a vodotěsné (ochrana při trvalém ponoření do vody).

 

Náš tip

Koupelnu rozdělujeme do třech zón. Podle umístění světla, zvolte odpovídající IP ochranu.

 • Zóna 1 - umístění v těsné blízkosti vany nebo sprchového koutu nutná ochrana IP45, IP55, IP67, IP68.

 • Zóna 2 - prostor kolem umyvadla v okolí vany a sprchového koutu (svítidla odolná vůči stříkající vodě) IP44.

 • Zóna 3 - běžná svítidla IP20.

Objevte kouzlo stmívatelných LED panelů

Stmívatelné LED panely vytvoří příjemné intimní osvětlení. Jejich hlavním účelem je tedy možnost měnit atmosféru v místnosti podle vaší aktuální nálady. Další velmi důležitou výhodou je možnost ještě větší úspory. LED panel stmívatelný dokáže ušetřit o dalších 20 % více elektrické energie, než LED svítidla bez stmívače. Pro ještě větší komfort si můžete pořídit stmívatelné svítidlo na dálkové ovládání.

Jaký výkon světla zvolit?

U klasických žárovek stačilo vyčíst z obalu počet wattů. Při výběru LED osvětlení to ale není tak jednoduché. Proč tomu tak je? Jednoduše proto, že jsou LED světla mnohem úspornější. Pro srovnání žárovka 50 W má stejný výkon jako jedno 14W LED světlo. Při výběru ledek se nezaměřujte na watty, ale lumeny (lm).

Jak postupovat při hledání panelu jako náhrady za klasické žárovky?

V případě ledek se hodnotí celková efektivita (porovnání lumenů na watty).

Uvedeme konkrétní příklady:

 1. 75W žárovku (1100 lm) plně nahradíte LED panelem 12 W až 17 W. Dostačující alternativou je i ledka 10 W.

 2. 60W žárovku (800 lm) lze nahradit ledkou 9 W až 15 W.

 3. 40W žárovku (450 lm) nahradíte ledkou 4 - 9 W. Zvolit si můžete jakékoliv svítidlo v tomto rozmezí, například LED panel 6 W.

Pořiďte si LED svítidlo, které přesně splňuje vaše požadavky.

V naší bohaté nabídce najdete všechny typy LED panelů.

 

Stránka 1 z 15 - 218 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 15 - 218 položek celkem